Kremík je základný stavebný kameň pevných tkanív, šliach a kostí. Kedy treba dbať na zvýšený príjem kremíka? Pri ktorých zdravotných problémoch pomôže? Čo je to kalcifikácia? Prečo je vhodné do tela dopĺňať kremík v prípade nedostatku vápnika?
Kremík je základný stavebný kameň pevných tkanív, šliach a kostí.
Zaisťuje celkovú pevnosť kostry a hrá veľmi dôležitú úlohu pri obnove a výstavbe kolagnových a elastinových vlákien kostí, tepien a šliach. Telo ho potrebuje aj pri tvorbe kolagenových a elastinových vlákien v kĺbových chrupavkách.
Kremík je mimoriadne dôležitý v procese kalcifikácie. Aká je úloha kremíka pri tomto procese? Spočíva vo viazaní vápnika na vitamín C.
Tip: U ľudí, ktorí majú problémy s kosťami sa doplnkový kremík veľmi dobre osvedčil pri znovuzískaní pohyblivosti a pri ústupe bolesti.
"Kremík zohráva pri liečbe ochorení nezastupiteľnú úlohu" Pasteur
Kedy treba dbať na zvýšený príjem kremíka? Prečo je pre náš organizmus tak dôležitý? Kremelina je vďaka obsahu minerálov na tento účel ideálna. Kedy doplnenie kremíka môže pomôcť zlepšiť zdravotný stav?
Indikácie:
vysoký krvný tlak
cholesterol
osteoporóza
detoxikácia hrubého čreva
syndróm dráždivého čreva
strata váhy
zlepšenie stavu vlasov
zlepšenie stavu nechtov
zlepšenie stavu zubov a ďasien
nedostatok energie, chronická únava
predčasné starnutie a vrásky
bolesti hlavy
infekcie močových ciest
zdravie hrubého čreva - čistí črevo udržiava ho zdravé
prevencia polypov
prevencia rakoviny
prevencia vredov
znižuje zápaly hrubého čreva
žalúdočné vredy
nervozita
zápchy aj hnačky
odstránenie parazitov, baktérií a hlienov
zlepšenie kondície pokožky
oslabená imunita
Zdroj: organicfacts.net
© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ
*Zuzana
Kremelina nie je zázrak. Jednoducho funguje. Ako pomáha kremelina? Ako súvisí neznášanlivosť určitých látok s vírusmi, patogénmi a pesticídmi? Čo s tým má spoločné diatomická zemina? Prečo začať užívať kremelinu?
Kremelina je jemný biely prášok s vysokou absorpčnou schopnosťou a abrazívnym účinkom, ktorý sa ťaží z ložísk pravekých jazier. Z jej pozitívnych účinkov ťažia ľudia, zvieratá aj rastliny. Je diatomická zemina bezpečná na konzumáciu?
Jednou z hlavných príčin nedostatku minerálov je nedostatočný príjem minerálov z potravín a doplnkov. Menej ako 4 percentá obyvateľstva konzumujú dostatočné množstvo ovocia a zeleniny na to, aby prijali potrebné množstvo minerálov zo stravy. Nediagnostikovaný dlhodobý nedostatok minerálov môže vyvrcholiť vážnymi zdravotnými problémami a netreba ho rozhodne podceňovať. Prečo je dostatočné množstvo minerálov dôležité? Aké sú príznaky nedostatku minerálov?